Home » Kontakt

Kontakt

Formand

Lykke Pedersen
lykke@rumfart.dk
+45 23 96 18 04

Næstformand

Finn Willadsen
finn@rumfart.dk
+45 48 25 56 62
Gl. Holmegårdsvej 57, st. tv., 3400 Hillerød

Pressekontakt

Finn Willadsen, næstformand, telefon 48 25 56 62

Kasserer

Steen Lærke
steen@rumfart.dk

Sekretær

Asger Friis
asger@rumfart.dk

Øvrig bestyrelse

Martin Robert Knudsen
martin@clear-skies.dk

Lukas Christensen
lukas@rumfart.dk

Michael Truelsen
michael@rumfart.dk

Suppleanter

Tina-Henriette Kristiansen
th@rumfart.dk

Charlotte Ousen
charlotte@rumfart.dk

Andre informationer

Webmaster: webmaster@rumfart.dk

Kontakt til Andreas Mogensen: Rosita Suenson, ESA, rosita.suenson@esa.int

Selskabets postadresse: Dansk Selskab for Rumfartsforskning, Gl.Holmegårdsvej 57,st.tv., DK-3400 Hillerød

Postgiro: 2 04 69 70

Kontonummer: 1551 – 02 04 69 70

CVR-nummer: 32738702